Prominent & Leading Manufacturer from Vasai, we offer electric air ventilator, industrial ventilation fan and ms mushroom ventilation.








₹ 35200 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Industrial |
| Size | 24" |
| Weight | 15 kg |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 12000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Fan Type | Roof Ventilator |
| Blade Size | 36 Inch |
| Size | 36" (900 mm) |
| Motor Power | 5 HP |
| Air Flow | 25000 CFM |
| Phase | Three Phase |
| Speed (RPM) | 900 RPM |
| Usage/Application | Industrial Ventilation axial fans |



₹ 96000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | Vayuvents |
| Usage/Application | Industrial |
| Mounting | Offshore |
| Material | Mild Steel |
| Type | Axial |
| Power Source | Electric |
Rajan Pal (CEO)
Vayuvents Private Limited
Ground Floor, Shop No-38, S.No-48/4,Viva, Complex Building, No-2 Near, Shalimar Hotel Waliv,Vasai,, East, Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India

